Oferta dla Przedszkolaków
Oferta dla Przedszkolaków

Oferta Poradni Arka dla przedszkolaków

Wczesna interwencja to jak najszybsza diagnoza, terapia, reedukacja, wspomaganie środowiska.

Standardowy przebieg pomocy:
Spotkanie → Diagnoza → Opinia → Zalecenia → Terapia

Terapia jest organizowana całościowo uwzględniając wszystkie potrzeby dziecka i kontekst jego rodziny

Oferujemy terapie pobudzające rozwój psychoruchowy i społeczny dziecka

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

WWR realizujemy w oparciu o opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, wydaną przez Zespół Orzekający, działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Aby dokonać zapisu na zajęcia w ramach wczesnego wspomagania w Poradni ARKA należy skontaktować się telefonicznie w celu umówienia się na spotkanie z dyrektorem Poradni.

Treningi Umiejętności Społecznych (TUS)

TUS są formą pomocy, w której aktywizuje się pozytywne oddziaływanie grupy rówieśniczej w celu wykształcenia prawidłowych postaw i zachowań społecznych. Dzieci uczą się m.in. rozróżniania i nazywania emocji, autoprezentacji, zawierania znajomości, uważnego słuchania, zadawania pytań. Treningi pomagają budować prawidłowe relacje z rówieśnikami i autorytetami.

Zapisy do grupy TUS nie odbywają się w drodze przypadku. Kwalifikacji dokonuje specjalista psycholog w celu umożliwienia pozytywnego oddziaływania grupy. Do 2 spotkania włącznie można dokonywać zmian, następnie grupa jest zamknięta aż do zakończenia cyklu.

Zajęcia odbywają się w 2 edycjach: wiosennej (nabór rozpoczyna się w lutym) i jesiennej (nabór rozpoczyna się we wrześniu), dla następujących grup:
– Dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi ( np. nieśmiałe, wycofane i lękliwe).
– Dzieci z trudnościami w przystosowaniu, zachowaniem.
– Dzieci z zaburzeniami rozwojowymi ( z Zespołem Aspergera, wysokofunkcjonującym autyzmem).

Diagnoza zaburzeń wieku rozwojowego

Diagnozy dokonujemy zgodnie z klasyfikacją ICD oraz przy użyciu standaryzowanych metod testowych. Szukamy przyczyn trudności objawiających się zaburzeniami emocjonalnymi tj. moczenie nocne, zaburzenia lękowe, mutyzm wybiórczy i inne. Diagnozujemy całościowe zaburzenia rozwojowe tj. Zespół Aspergera, autyzm i inne.

Diagnoza dojrzałości szkolnej

Diagnoza dojrzałości szkolnej jest przeznaczona dla dzieci zdolnych w celu przyspieszenia edukacji formalnej bądź dla dzieci z trudnościami rozwojowymi w celu odroczenia obowiązku szkolnego.
Na podstawie wywiadu, obserwacji diagnostyczno–klinicznej oraz przeprowadzonych prób diagnostycznych oceniamy dojrzałość poznawczą, emocjonalną, społeczną, fizyczną i motoryczną a następnie sporządzamy pisemną opinię zgodna z przepisami prawa. Czas trwania badania wynosi około 3,5 godziny. Badanie wykonywane jest przez psychologa (ok. 2 godzin) i pedagoga (1,5 godziny).

Dojazd do domu w ramach WWR jest możliwy na koszt klienta dla dzieci do 3 r.ż.

Tu przyjmujemy

ul. Kościuszki 16
25-310 Kielce

Centrum Medyczne Zapiecek

Centrum Medyczne Zapiecek
ul. Piekoszowska 126, 25 -634 Kielce

W razie pytań prosimy o kontakt